لوله بازکنی

لوله بازکنی تهران  یکی از خدماتی هست که ممکن است در هر ساختمانی مورد نیاز شود. گرفتگی لوله‌های فاضلاب زمان نمی‌شناسد. به علل مختلف گرفتگی لوله فاضلاب ممکن است ایجاد شود.

لوله بازکنی در تهران

اعتماد شما مشتریان عزیز اعتبار ماست

شماره تخلیه چاه تهران 

جعفری: 09125189622 

شرکت لوله سرویس با مجوز رسمی از اتحادیه با فاکتور و ضمانت نامه کتبی در اختیار مشتریان عزیز میباشد.

لوله بازکنی در تهران  یکی از خدماتی هست که ممکن است در هر ساختمانی مورد نیاز شود. گرفتگی لوله‌های فاضلاب زمان نمی‌شناسد. به علل مختلف گرفتگی لوله فاضلاب ممکن است ایجاد شود.

لوله بازکنی یکی از مواردی است که هر ساختمانی در طول سال به ان نیاز پیدا می کند و به علت وجود نیروهای کار زیاد در این زمینه به صورت نااگاهانه با افراد یا شرکت های ارائه دهنده خدمات لوله بازکنی متنوع تماس می گیرند که این کار ممکن است مشکلاتی را به وجود اورد زیرا تخصص و تجربه  درکنار تعهد کاری لازمه تمامی شغل های خدماتی از جمله لوله بازکنی است.

چنانچه لوله فاضلاب شما گرفته است. جای نگرانی نیست. گرفتگی لوله فاضلاب ساختمان خود را به تیم فنی ما بسپارید.

با خدمات لوله بازکنی ارزان سریع در خدمت شما هستیم

لوله بازکنی تهران شبانه روزی

لوله بازکنی تهران از شرکت خدماتی لوله سرویس شبانه روز و خستگی ناپذیر فعالیت می کند و در کمترین زمان خود را به محل مورد نظر میرساند. لوله بازکنی تهران هر 24 ساعت شبانه روز آماده ارائه خدمات به شما عزیزان هستند.

لوله ها معمولاً با وارد شدن مواد مختلف ممکن است بگیرد. شاید در ابتدا تصور کنید که چندتا تار مو چه ارزشی دارد و آن را درون لوله بریزید. اما ترکیب تارهای مو با دیگر مواد درون لوله، باعث گرفتگی خواهد شد. در حقیقت ترکیب مواد مختلف در لوله است که باعث بسته شدن لوله می شود و شما را نیمه شب گرفتار می کند.

موادی مانند تارهای مو، خوراکی های جامد، آشغال و تفاله چای و قهوه، و هر نوع ماده دیگری که رسوب کند، می تواند باعث گرفتگی شوند. متخصص لوله بازکنی بعد از باز کردن مجرای لوله در مورد دلیل بسته شدن لوله می تواند اظهار نظر کند.

لوله بازکنی تهران

روش های لوله بازکنی در تهران

برای لوله بازکنی خانگی ممکن است از فنر یا لوله باز کن شیمیایی یا اسیدی استفاده کنند. در مواردی هم می شود از دستگاه لوله بازکنی استفاده کنند که با مکش، مواد اضافه و مشکل ساز را از لوله ها بیرون می کشد. هر کدام از این روش ها نیاز به تشخیص توسط متخصصان دارد و نمی توانیم بدون دیدن محل، در مورد یکی از این روش ها اظهار نظر کنیم. معمولاً بعد از حضور متخصص در محل، تصمیم می گیرد که کدام روش مناسب تر است.

فعالیت لوله سرویس در تهران :

لوله بازکنی تهران

گرفتگی لوله در هر جایی از شهر می تواند اتفاق بیافتد خصوصا مشکل لوله بازکنی تهران. گاهی در لوله های حمام یا دستشویی یا در لوله های اصلی خانه ممکن است گرفتگی ایجاد شود. افتادن مو یا اشیای عجیب و غریب دیگری مثل گچ و ماسه یا تفاله چای یا هر نوع ماده غذایی می تواند باعث گرفتگی لوله بشود. وظیفه لوله بازکنی تهران این است که با پیدا کردن دلیل گرفتگی لوله و مکان آن، با روش های مختلف آن را باز کند. وابسته به محل گرفتگی و دلیل آن، تجهیزات مختلفی برای لوله بازکنی استفاده می شوند.

لوله بازکنی تهران با فنر

برای گرفتگی لوله آشپزخانه، حیاط و پشت بام از لوله بازکنی با فنر استفاده می کنند. برای این کار دو نوع فنر دستی و الکتریکی وجود دارد که می توانید از بازار تهیه کنید. در گرفتگی های ساده از فنر دستی هم می توانید استفاده کنید. اما در صورتی که گرفتگی در لوله خیلی عمیق و محکم باشد، نیاز به لوله برقی است که می تواند فشار بیشتری وارد کند.  باز کردن لوله با فنر برقی که مثل مته پرقدرت عمل می کند، ساده تر و سریع تر خواهد بود. فشار کمتری به دست ها می آورد و می توانید سریع تر لوله ها را باز کنید.

معمولاً برای  عمق بالای ده متر از فنر برقی استفاده می کنند. استفاده از این فنر نیاز به متخصص لوله بازکنی تهران دارد. این فنر می تواند تکان های زیادی داشته باشد و از کنترل خارج شود. نتیجه چنین سهل انگاری ای می تواند بیرون ریختن تمام مواد فاضلابی از لوله باشد که زندگی را به هم می ریزد.

لوله های گرفته در توالت های ایرانی و فرنگی و حمام و پشت بام را می توان با فنر باز کرد. البته برای توالت فرنگی، فنر لوله بازکنی متفاوتی وجود دارد که لازم است از همان استفاده کنیم.

اسید لوله بازکنی

برای گرفتگی های معمولی که با مو و تفاله چای و مواد غذایی ایجاد شده می توانیم از اسید لوله بازکنی استفاده کنیم. با ریختن اسید درون لوله، گرفتگی را باز می کنیم. استفاده از اسید در صورتی که گرفتگی کمی وجود داشته باشد مناسب است. در غیر این صورت، اسید به داخل لوله برمی گردد و ممکن است بوی آن به بدن آسیب برساند. هنگام استفاده از آن باید مراعات تمام مسائل را بکنید.

اگر دیواره های لوله گرفته باشد و آب به سختی از آن عبور کند، از اسید استفاده می کنیم. اسید راهی برای عبور کردن دارد و برنمی گردد.

دستگاه لوله بازکنی

استفاده از این دستگاه لوله بازکنی تهران برای مواردی است که گرفتگی در لوله های عمیق یا گرفتگی های سخت استفاده می شود. فنر بلند و طولانی برای آن مجتمع ها مناسب تر است. گرفتگی لوله های حیاط و پشت بام را می شود با این دستگاه باز کرد. سرعت عمل خوبی در لوله بازکنی دارد و می تواند در مدت زمان کوتاهی، تمام لوله های گرفته را باز کند.

این دستگاه برای ساختمان ها و مجتمع هایی به کار می رود که لوله های زیادی دارند و منشاً گرفتگی به این راحتی ها قابل تشخیص نیست. سرفنرهای مختلفش در سرعت عمل کاربرد دارد.

لوله بازکنی تهران

قیمت لوله بازکنی تهران

قیمت لوله بازکنی بر اساس عوامل زیادی تعیین می شود؛ البته اصل نرخ، توسط اتحادیه تصویب می شود و شرکت ها موظف هستند قیمت لوله بازکنی را متناسب با نرخ های اعلام شده تعیین کنند.

هزینه نهایی پرداختی شما به سرویس‌کار لوله باز کن به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. ازجمله موارد زیر:

  • مدت زمان صرف شده جهت رفع گرفتگی لوله.

اگر گرفتگی لوله سخت باشد. و مدت زمان بیش از حد معمول لازم باشد تا بتوان گرفتگی را رفع نمود. طبیعتاً هزینه بیشتری در بر خواهد داشت.

  • موارد گرفتگی لوله بیشتر از یک مورد باشد.
  • نوع روش استفاده شده جهت رفع گرفتگی لوله فاضلاب
  • و غیره.

اگر که به دنبال گروهی هستید که بتواند در کمترین زمان و با مناسب ترین هزینه مشکلات چاه و لوله کشی ساختمان شما را برطرف کند می توانید با شرکت لوله سرویس تماس بگیرید.
همچنین شما می توانید برای دریافت خدماتی دیگر مانند حفر انواع چاه،  لایه روبی چاه، تعمیر چاه فاضلاب، بررسی سیستم فاضلاب، پاکسازی لوله فاضلاب، لوله بازکنی و دیگر خدمات مرتبط در این زمینه را، با مناسب ترین قیمت ها و بروز ترین تجهیزات از ما بخواهید.

لوله بازکنی،  پیش از آن که یک حرفه باشد، اصطلاح پرکاربردی است که در شهرهای بزرگی مثل تهران مورد استفاده قرار می گیرد.

 کمتر روزی است که خانه ای یا شرکتی با گرفتگی لوله های فاضلاب لوله های فاضلاب ساختمان سر و کار نداشته باشد.

انسداد مجراهای دستشویی، حمام و آشپزخانه می تواند یک کابوس باشد . از آن بدتر  متصاعد شدن بوی نامطبوع و بالا زدن چرکاب است .

تصور کنید، در آشپزخانه ایستاده‌اید و منتظر رد شدن آب کثیف از مجرای سینک هستید. این وضعیت نابسامان و غیربهداشتی روز شما را خراب می کند.

هر یک از ما ممکن است، در این زمینه تجربه تلخی داشته باشد.

 

این نوشتار سعی دارد ضمن آشنایی شما با دلایل گرفتگی لوله با انواع مختلفی از لوله بازکنی َآشنا کند. از این که صبورانه پای این مقاله می نشینید از شما سپاسگزاریم .

 لوله بازکنی در ساختمان

گاهی لوله های فاضلاب یک ساختمان به دلایل زیر دچار گرفتگی می شود:

 ریزش خاک ، سیمان و گچ

این که خانه ها و ساختمان های قدیمی دچار گرفتگی لوله می شوند فکر درستی نیست. چه بسا ساختمان های نوساز نیز با این مشکل دست و پنجه نرم کرده و نیازمند فرایند لوله بازکنی باشند.

در ساختمان های نوساز گاهی لوله ها توسط خاک، گچ و سیمان پر شده و با اضافه شدن اندکی آب سفت شده و انسداد ایجاد می شود. پیشنهاد می شود حتما در حین لوله گذاری برای تمام لوله ها و مجراهای آب و فاضلاب سرپوش مناسبی تعبیه شود؛ مثلا با گونی یا پلاستیک آنها را عایق کنید تا بعدها ضمن جلوگیری از هدررفت هزینه های گزاف با گرفتگی لوله و زحمات بعدی آن مواجه نشوید.

ورود چربی به لوله های فاضلاب

در ساختمان هایی که چند سال از عمرشان می گذرد، گرفتگی می تواند به خاطر ورود روغن و مایعات ناشی از پخت و پز باشد.

گاهی لعاب برنج و ماکارونی با مو ترکیب می شود. علاوه بر این ها پسماندهای ریز  نیز از صافی عبور می کند. این مواد به مرور زمان به جداره لوله ها چسبیده و راه خروج آب را می گیرد.

حواستان باشد اگر در همان ابتدا جلو ورود این مواد را نگیرید ، لوله های فاضلاب دچار گرفتگی شده و  شما را به فکر لوله‌ بازکنی خواهد انداخت.

توصیه کارشناسان این است که حتی المقدور از ریختن روغن در هر نوعی چه جامد یا مایع، در داخل سینک ظرفشویی جلوگیری شود. در صورتی که نخواسته روغن وارد مجرای فاضلاب آشپزخانه شد، با ریختن آب جوش، سرکه، نمک و جوش شیرین در سینک اجازه بدهید تا روغن در این محلول داغ خانگی حل شده و خارج شود.

استفاده نکردن از سرپوش های سینک

قبل از این که ظرف ها را داخل سینک ظرفشویی بگذارید، آنها را با دستمال تمیز کنید. این کار باعث می شود، روغن و باقی مانده غذا وارد سیستم مجرای آب و فاضلاب نشود. مطمئن شوید که صافی سینک در محل خود قرار گرفته باشد.

از کوچکترین ذراتی که ممکن است همراه آب وارد لوله ها شود، جلوگیری کنید تا هزینه های گزاف لوله بازکنی در لیست مخارج تان اضافه نشود.

چای و قهوه از جمله  نوشیدنی هایی که در طی روز به تناوب استفاده می کنیم .تفاله های آن ها اگر از سر بی مبالاتی وارد لوله ها شود، می تواند  با چسبیدن به جداره های چرب و کثیف لوله ها باعث انسداد آن ها شود.

استفاده از یک سطل کوچک تفاله گیر شما را از فرایند لوله بازکنی چه توسط خودتان یا کارشناسان بی نیاز می کند.

گرفتن لوله سرویس بهداشتی

از افتادن هر گونه ماده جامد به درون چاه عامدانه یا غیر عمد پرهیز کنید. افتادن دسته کلید، فندک، فیلتر سیگار ، بویژه صابون و هر وسیله ای که فکر می کنید برداشتن آن به زحمتش نمی ارزد، می تواند یک تصمیم پرریسک باشد .

مراقب باشید ، رها کردم هر گونه جسم سخت می تواند منجر به بالازدن فاضلاب شود و شما را با شماره تماس های موجود و مرتبط با لوله بازکنی رودرو سازد.
دقت کنید، اگر دستمال توالت و مو در سرویس بهداشتی رها شود، به دلیل ساختار ی که دارند، در مجرای فاضلاب هرگز حل نشده و می تواند برایتان مشکلات عدیده ای رقم بزند.

گرفتگی لوله فاضلاب حمام

بیشترین موارد مشاهده در فرایند لوله بازکنی، توده های به هم گره خورده موهایی است که از سوراخ های صافی سرپوش های چاه عبور می کند. این توده های بهم گره خورده با ترکیب آب و صابون حجمی غیرقابل تجزیه تشکیل می دهد و به مرور زمان راه خروج آب را سد می کنند.

بهترین راهکار ما این است که حتما از وجود سرپوش ها مطمئن شده و از تمیز کردن آنها غافل نشویم.

لوله بازکنی و انواع مختلف آن

مطلقا در رفع انسداد لوله های فاضلاب در هر بخش از ساختمان خودسرانه اقدام نکنید.

لوله بازکنی را به کارشناسان و صاحبان این فن بگذارید و از هر گونه روشی که توسط افراد غیر متخصص به شما توصیه می شود، بپرهیزد چرا که نوع و میزان انسداد مجرای فاضلاب در هر بخش از ساختمان بسیار حایز اهمیت است و برطرف کردن آن ابزار و دانش خود را می طلبد.

و اما اقسام لوله بازکنی:

لوله بازکنی دستی

قدیمی ترین روش لوله بازکنی تهران که می توان به آن اشاره کرد، تلمبه است؛ وسیله ای که حتی امروزه هم در بیشتر خانه ها یافت می شود.

اگر گرفتگی لوله ها کم باشد، می توانید با آغشته کردن لبه بیرونی تلمبه با روغن آن را روی دهانه چاهک ظرفشویی بگذارید و تلمبه بزنید.

با ورود هوا به لوله ها راه فاضلاب، توده های چربی یا مواد پسماند به عمق لوله ها هل داده شده و در صورت گرفتگی های با میزان شدت کم یا متوسط، آب رد می شود.

لوله بازکنی با محلول شیمیایی

محلول های اسیدی در عمل لوله بازکنی، یک شمشیر دولبه است. محلول اسیدی در لوله بازکنی می تواند در عین این که کارایی داشته باشد؛ به همان اندازه خرابی و خسارت و صدالبته هزینه های گزاف روی دست شما بگذارد .

توصیه ما این است که حتما در این مورد، با کارشناسان مربوطه مشورت کنید. چه بسا افرادی که در اقدامی خودسرانه با ریختن محلول های شیمیایی لوله بازکنی، نه تنها جسم گرفتار در لوله ها را منهدم نکرده اند ، بلکه باعث از هم پاشیدن و باز شدن لوله های پلاستیکی فاضلاب نیز شده اند.  صدمه زدن به چشم و پوست دست و صورت نیز یکی دیگر از خطرات کاربرد محلول های شیمیایی در لوله بازکنی است.

دستگاه تراکم هوا در لوله بازکنی

یکی از ابزار لوله بازکنی تهران، دستگاه تلمبه بادی است که شامل یک مخزن باد است و شلنگی دارد که به این مخزن وصل است.

وقتی کارشناس  با دسته تلمبه را به جهت بالا و پایین فشار می دهد، هوا از بخش مخزن وارد شلنگ شده و از آن جا به داخل چاهک فاضلاب هدایت می شود.فشار هوا باعث به عقب راندن اجسام و گرفتگی های موجود در لوله می شود.

 فنر برقی در لوله بازکنی 

هنگامی که کارشناس  تشخیص بدهد که لوله بازکنی ساختمان با هیچ یک از موراد فوق عملی نیست، دستگاهی به نام فنر برقی  وارد میدان می شود که می تواند گرفتگی لوله فاضلاب از نوع شدید را برطرف کند.
این دستگاه همان طور که از نامش پیداست با برق کار می کند و فنری به طول پنجاه متر دارد که به سر دریل موتور متصل شده و توسط کارشناس مجرب  با احتیاط درون لوله ها فرستاده می شود.

این فنر با حرکت چرخانی که دارد تمامی لایه های تشکیل شده از چربی و مواد لزج ، خاک و حتی اجسام رها شده در لوله ها را منهدم کرده و با خود بالا می کشد.
شایان ذکر است گاهی متخصصین این زمینه در لوله بازکنی از دو روش همزمان دستگاه تراکم هوا و فنربرقی استفاده می کنند تا در مدت زمان کوتاهی این معضل برطرف شود.

خدمات لوله بازکنی

شامل این موارد است:

  •  تشخیص ترکیدگی لوله های آب و فاضلاب و رفع نم؛
  • رفع گرفتگی انواع توالت ایرانی و فرنگی؛
  • فنر زنی لوله با دستگاه؛
  • باز کردن سینک آشپزخانه و گرفتگی کف شور و غیره؛
  • از بین بردن بوی نامطبوع لوله های فاضلاب.

تشخیص ترکیدگی لوله معمولا در ساختمان هایی با بافت فرسوده، مشاهده می شود. در لوله بازکنی تهران به شیوه های نوین، چنانچه لوله ها دچار پوسیدگی زیادی باشد، از دستگاه هایی موسوم   نشت یاب دیجیتالی استفاده می شود.

پیشنهاد ما این است که در صورت بازسازی ساختمان حتما بازبینی وضعیت لوله های فاضلاب را در فهرست کارتان بگنجانید تا از خرابی و خسارت های احتمالی جلوگیری شود.

جمع بندی

همانطور که دیدید، گرفتگی لوله های فاضلاب بسته به شدتی که دارد، راهکارها و دستگاه های خاص خود را می طلبد. تنها در صورت گرفتگی های کم اجازه دارید, خودتان مستقیما وارد حیطه لوله بازکنی شوید. در صورتی که این گرفتگی ها زیاد باشد، یا احتمال ترکیدگی لوله برود، حتما نیاز است با یک کارشناس مجرب تماس بگیرید.

امیدواریم با خواندن این مقاله با ضرورت لوله بازکنی تهران در ساختمان توسط افراد زبده آشنا شده و کار  را به کاردانش بسپارید.

تماس بگیرید